„Kubas“

„Kubas“ yra gana populiarus ir šių dienų Švedijoje, ypač Gotlando saloje. Žaidimas žaidžiamas lauke, žaisti gali nuo 2 iki 20 žmonių.

„Kubo“ žaidimui reikia:

  • 1 karaliaus (maždaug 10x10cm ir 25-30cm aukščio)
  • 10 kaladžių (maždaug 7x7cm ir 15cm aukščio)
  • 6 lazdelių mėtymui (apvalių, 25-40 mm diametro ir 30-40cm ilgio)
  • 4 kampinių kuoliukų (maždaug 30cm aukšcio)
  • Žaidimo arenos (5x8 arba 8x10 metrų)
* Visos žaidimo detalės yra medinės.

Kaip žaisti.

Žaidžiama ant lygios 5x8 metrų arenos. Žaidėjai pasidalina į 2 komandas ir sustoja už savo kaladžių linijos. Žaidimo tikslas – mėtant lazdeles, numušti visas priešininkų komandos kalades. Numušus visus kubus galima numušinėti karalių. Komanda, numušusi karalių, tampa nugalėtoja.

Komanda A tarpusavy išsidalina 6 lazdeles. Jie nuo savo linijos mėtydami lazdeles turi numušti kuo daugiau kaladžių, stovinčių ant komandos B linijos. Komandai A sumėčius visas lazdeles, prasideda komandos B ėjimas. Jie pradeda permesdami numuštas savo kalades per vidurio liniją. Permetus, pirmiausia reikia numušti visas kalades, esančias A komandos pusėje, tik tada galima numušinėti kalades, stovinčias ant A komandos linijos. Taip žaidimas tesiamas toliau. Jei viena komanda nesugeba numušti visų kaladžių, esančių priešininkų komandos pusėje, tada priešininkai turi galimybę mėtyti ne nuo savo linijos, tačiau nuo menamos linijos, einančios per kaladę, kuri stovi arčiausiai karaliaus. Karalių numušti galima tiktai nuo savo komandos linijos.

* Lazdelė metimo metu turi būti laikoma už vieno galo ir metama iš apacios į priekį.